Hostech by Tusid 2018

gmb_hostech2018kapak

Endüstriyel mutfak üzerine 2 senede bir bizleri ziyaretçilerimiz ile buluşturan Hostech 2018, katılımcısı olarak bulunduğumuz fuarda, ziyaretçilere sergilediğimiz birçok yeni kırılmaz tabak ürünümüz ile beraber standımızı gezen ve bizimle hoş sohbette bulunan bütün herkese sonsuz teşekkür ederiz. Yenilikçi olmaktan ve sizlerin istekleri doğrultusunda hareket etmekten vazgeçmeyeceğimizi bilmenizi isteriz.

Tekrardan teşekkür ederiz ve yeni fuarlarda görüşmek dileğiyle hoşça kalın, bizimle kalın…

İdealhome 2015

Her zaman farklı çizgimiz ile birlikte, yön verdiğimiz sektöre inovatif çözümler getiren ürünlerimiz, züccaciye nin kullanım alanı olarak gözüken her ortama uygun tasarımlarımız ile 2015 İdealhome Fuarında sizlerin huzuruna çıkmayı amaçlıyoruz. Ürünlerimizi görmeniz ve yakından incelemeniz için sizleri 2.Salon’daki standımıza bekleriz.

Not: Sayın firma yetkilileri,

Davetiye talebinde bulunmak için lütfen iletişime geçiniz.

 

Melamin Ürünler Mikrodalga Fırın için Uygun Mudur?

Melamin Ürünler Mikrodalga Fırın için Uygun Mudur?

Melamin tabakların gıda temas uygunluğu ISO yani uluslararası standart organizasyonu tarafından belirlenen standartlar dahilinde yapılan testler sonucu belirlenebiliyor. Uygun şartlarda üretilmiş malzemeden üretilen ürünler genellikle bu testleri geçebiliyor. Fakat melamin tabaklarla yapılan gıda temas testlerinde numuneler genellikle konvansiyonel ısıtma metodlarında işleme tabi tutularak test ediliyorlar. Günümüzde bu şekilde ısıtma yöntemi genellikle pratiği yansıtmıyor. Bu sebeple Tayland bilimadamlarının yaptığı çalışmalar, soru işaretlerini gidermek amacıyla; mikrodalgada ısıtmanın melamin formaldehit ürünlerinden oluşacak maddelerin migrasyonuna etkisi adlı makaleyi yayınladılar.

Screen shot 2014-09-28 at 5.30.05 PM

Makalenin özetini aşağıda bulabilirsiniz:

Melamin formaldehit (MF) tabaklar, mikrodalga fırında art arda 1,2,3 ve ya 5 dakikalık ısıtma süreleri sonrasında, %3’lük (w/v) asetik asit (gıda simulantı) içine migrasyon testine tabi tutuldular. Toplam migrasyon (overall migration – OM) ısıtma/yıkama döngülerinin sayısı arttıkça istikrarlı bir şekilde arttı. Bu sırada formaldehit ise düşük ve ya tespit edilemeyen düzeyde derişimlerde ölçüldü. Beklenmeyen bir şekilde 1 dakikalık ısıtma serileri OM’nin en hızlı artmasına sebep oldu. Bu seriler sırasında 25 döngü sonucu Avrupa Birliği limiti olan 10mg dm^-2’nin üzerine çıkıldı. 2 ve 3 dakikalık ısıtma serilerinde OM limitinin üstüne çıkma rakamları sırasıyla 29 ve 67 oldu. 5 dakikalık ısıtma serilerinde ise 37. döngü sonunda OM değeri limitin üstüne çıktı. Fakat 5 dakikalık seriler için mikroldalga radyasyonuna kümülatif olarak maruz kalma değeri 3 dakikaya izafi olarak daha yakındı.

Screen shot 2014-09-28 at 5.30.44 PM

1 dakika ve 2 dakikalık mikrodalga ısıtma ve yıkama serilerinden sonra OM değerlerinin ölçülmesi ve limit değerle karşılaştırılması

Screen shot 2014-09-28 at 5.30.55 PM

3 dakika ve 5 dakikalık mikrodalga ısıtma ve yıkama serilerinden sonra OM değerlerinin ölçülmesi ve limit değerle karşılaştırılması

Bu bulgular sonucunda mikrodalgada ısıtmanın MF migrasyon değerlerine etkisinin daha önceki çalışmalarda rapor edilen konvansiyonel ısıtmanın etkisinden belirgin bir şekilde farklı olduğu anlaşıldı. Mikrodalga ısıtma serilerinin sonunda ölçülen MF’nin FTIR spektrası da metilen bağlarının olmamasından dolayı plastiğin tam olarak kür edilmemiş olduğunu göstermiştir. OM testi sonucu elde edilen migrasyon yapan maddelerin çoğunluğu düşük molekül ağırlıklı methylol melemin türevleridir. Bu sonuçlar da konvansiyonal ısıtmadan farklı olarak mikrodalga ısıtmanın demetilolasyon, ekleme ve kondensasyon reaksiyonlarının oluşumuna sebebiyet verdiğini göstermektedir.

Çalışma sonucunda tekrarlanan bir şekilde 1 ve ya 2 dakikalık mikrodalga ısıtmalarının tüketicinin sağlığı açısından yüksek risk oluşturduğu gösterilmiştir. Melamin tabakların servis ömrü mikrodalga ısıtmaya tabi tutuldukları takdirde oldukça düşmektedir, konvansiyonel ısıtmayla karşılaştırıldığında yaklaşık 10 kata kadar.

Bu sebeple melamin tabak  tüketicilerinin uzun ömürlü kullanım sağlamaları için ‘mikrodalgada kullanmamasını’ öneriyoruz. 

 

melaminbakalit3.wordpress.com ‘dan Alıntıdır.

Kırılmaz Tabak Kullanım Talimatları

ÜRÜNLERİMİZ EU NO 10/2011 KODLU AVRUPA BİRLİĞİ “GIDA İLE TEMAS EDEN ÜRÜNLER” DİREKTİF VE REGULASYONLARINA UYGUNDUR. ÜRÜNLER; SICAK SU, YAĞLI GIDA VE ASİTLİ KİMYASALLARLA TEST EDİLİP GEÇİRGENLİK, VE GIDA İLE TEMASI KONUSUNDA TEST EDİLMEKTEDİR. ÜRÜNLERİMİZ TÜM MELAMİN MİGRASYON VE TOPLAM MİGRASYON TESTLERİNDEN BAŞARIYLA GEÇMİŞTİR. BU TESTLERİN AMACI; ÜRÜNÜN ANTİBAKTERİYELLİĞİNİ VE GIDA İLE TEMASINDAKİ UYGUNLUĞUNU ÖLÇMEKTİR.

EV/ENDÜSTRİYEL TİP BULAŞIK MAKİNELERİNDE +70’DE SICAK YIKAMAYA +85C’DE KURUTMAYA UYGUNDUR. -10C +110C SICAKLIĞA DAYANIKLIDIR. UZUN ÖMÜRLÜDÜR.

ÜRÜNLERİMİZ ISO 9001:2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ VE ISO 22000:2005 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ DAHİLİNDEKİ FABRİKAMIZDA TÜM SÜREÇLER VE PROSESLER STANDARTLARINA UYGUN ÜRETİLMEKTEDİR.

 KULLANIM TALİMATLARI

ARZU EDİLEN TEMİZLİK İÇİN YIKAMA İŞLEMİ ÖNCESİ YEMEK ARTIKLARINI TABAK YÜZEYİNDEN SIYIRINIZ VEYA SUDA AKITINIZ.

MİKRO DALGADA KULLANMAK ÜRÜN ÖMRÜNÜ KISALTIR.ÜRÜNÜ 1000 WATT’DA 1 DK’DAN FAZLA SÜRE TUTMAYINIZ.

ÜRÜNLER PİŞİRME AMAÇLI DEĞİL,SERVİS AMAÇLIDIR. OCAK IZGARA FIRIN TARZI PİŞİRME EKİPMANLARINDA KULLANILAMAZ.

Sultan ve Hünkar Tepsi

Dünyada Bir İlk ‘’Sultan ve Hünkar Tepsi’’

GMB NAZEN olarak sizler için dünyada bir ilki oluşturduk. Cam-ayna ve melamin kombinasyonun birbiri ile uyumlu hale getirilmesi ile üretilen Sultan ve Hünkar Tepsi sizler için özel olarak üretiliyor. Şık, dekoratif ve estetik bir görünüme sahip Sultan ve Hünkar tepsi modern yaşama uygun seçenekleri ile evinizde, iş yerinizde ya da lüks otellerde farklılık yaratacak bir seçim. Ürüne ait bazı özellikler şöyle;

• Sultan ve Hünkar tepsi faydalı model patentine sahiptir.

• Şık ve dekoratif bir yapıya sahip yeni ürünümüz başka hiçbir firma tarafından taklit edilemez ve firmamız dışında hiçbir kurum bu üründeki kombinasyonu oluşturamaz.

• Sultan ve Hünkar tepsi 7 farklı renk seçeneği ve 7 cam-ayna çeşidine sahiptir.

• Sizden gelen talepler doğrultusunda isteklerinize uygun tasarımlar yaratılmaktadır.

• Firmamız sizlere 49 farklı seçenek ile kullanacağınız ortama uygun seçim yapmanızı sağlıyor.

Estetik görünümü ile kullanılacağı her ortamda büyüleyici bir etki yaratacak Sultan ve Hünkar Tepsi üretimi AR-GE çalışmalarımız sonucunda GMB NAZEN liderliği ve öncülüğünde gerçekleşmektedir. Firmamız müşterilerine bu ürünü ilk kez kullanma avantajı sağlamaktadır. Siz de şık ve mükemmel tasarımlara sahip Sultan ve Hünkar tepsi seçimleri ile servis sunumlarınızı modern tarza dönüştürebilirsiniz.

Hostech by tusid 2014

21. Uluslararası Endüstriyel Mutfak ve Otel Ekipmanları Fuarı HOSTECH by TUSİD, 12-16 Mart 2014 tarihleri arasında CNREXPO İstanbul’da gerçekleşti.
Dünyadaki turistik tesis sayısındaki artış, kapasite yükseltimi, turizmdeki gelişim ve yapılan yeniliklerin etkisiyle küresel ölçekte artan rekabet ağırlama teknolojilerini yakından etkiliyor. Gün geçtikçe artan ihtiyaçlara cevap verebilecek ürünler ortaya koyarken, hizmet kalitesinin de maksimum düzeye çıkarılması gerekiyor. Bu bağlamda hareketlenen sektörde yeni iş bağlantılarımızı kurarken sizleri de aramızda görmekten memnuniyet ve onur duyduk.
Yoğun ilginizden ötürü ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

Neden Kırılmaz Tabak

Ürün kalitesi, alternatif renk seçeneği ve fiyat garantisi ile her daim memnuniyetle kullanabileceğiniz ürün grubuna sahibiz. Farklı tasarımlarımız ve yaratıcı düşünce ekibimizle sizler için en ideal seçenekleri oluşturuyoruz. Kırılmaz Tabak (termoset tabak), endüstriyel mutfak servis ekipmanları sektöründe standartların çok üstünde olarak lider rol oynamaktayız.

Kırılmaz tabak üretici firması olarak kaliteyi maksimum, fiyatlarımızı ise minimum seviyede tutarak müşterilerimiz ile aramızdaki güveni ve ilişkiyi güçlü kılıyoruz.

Mağaza adresimize ulaşmak için tıklayın.

Melamin Tepsi

Melamin ürünleri artık tepsilerde kullanılmaktadır. Bunun en güzel örnekleri ise GMB Nazen Melamin’dedir. Çığır açan tepsi modelleri ve desenleri ile piyasaya yön veren Türkiye’nin en ünlü ve en tecrübeli melamin üretici firması GMB Nazen, çok yakında kış sezonuna herkesin imrenerek bakabileceği düzeydeki ürünleri ile sansasyonel bir giriş yapmak istiyor. Çaydanlıklarınızı ve kurabiyelerinizi taşıyabileceğiniz yada sevgilinize bir pazar sabahı süprizi yapabileceğiniz çok kullanışlı melamin tepsileri yakında GMB Nazen Mağazasında..

Termoset Tabak

Termoset, melaminin mukavemeti yüksek halidir. Genel olarak endüstriyel mutfak ürünlerinde kullanılan bir malzemedir. Kırılmaya ve yıpranmaya dayanıklıdır. Bu nedenle porselene oranla daha kullanışlı bir hal alır. Termoset tabaklar porselen ile aynı görüntüde olup melamine oranla kalındır. Böylelikle ilk dokunuştan itibaren bir güven hissedebilirsiniz. Testlerden geçirilmiş termoset tabaklar, insan sağlına hiçbir zararı yoktur. Bununla ilgili uluslararası SGS raporuna da sahiptir.
Horeca sektörüne hitap eden GMB Nazen (hotel,restaurant,cafe,bar), 42 seneyi aşkın tecrübesi ve dinamik kadrosu ile yaratıcı ve uygulayıcı, sektörde liderlik vasıflarından vazgeçmeyen bir firmadır. Sürekli Ar-ge çalışmaları yaparak kendini ve melamin sektörünü büyüten ve geliştiren GMB Nazen çalışmalarına her geçen gün yenilerini eklemektedir.

İnsanlar her zaman en uygun fiyata en kaliteli ürünü almak ister. Bunun içinde GMB Nazen Melamin’i tercih ederler.